In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu parimad kõrgkoolilõpetajad
20.06.2003


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Kadrioru barokklossis vastu Eesti parimad kõrgkoolilõpetajad. Vastuvõtule oli kutsutud 56 kõrgkoolilõpetajat 30. kõrgkoolist.

President Rüütel meenutas oma kõnes nädala alguses Saksamaal toimunud kohtumist Eesti noortega, kes olid seal kõrgharidust omandamas ja teadustööd tegemas ning nentis: "Selle imetoreda kohtumise jooksul tundsin rohkem kui üks kord, et minu vastas istuvad noored teadlased, kes viivad oma ala veel pika sammu võrra edasi. Ent mis mulle tol õhtul kõige enam rõõmu tegi - nad viivad edasi ka Eestit, sest need magistrandid ja doktorandid olid kindlad oma plaanis tulla stuudiumi lõppedes tagasi koju. Seda kuuldes tabasin end mõttelt, et Eesti pole nii väike, et ta meie andekatele noortele kitsaks jääks."

Lõpetajaid tervitas Haridusministeeriumist hariduse ja teaduse asekantsler Kristjan Haller, kelle sõnul on tänane päev tähtis kogu Eesti riigile, sest meie ühiskond saab täiendust haritud energiliste spetsialistide näol. Samas pani Kristjan Haller lõpetajatele südamele, et kuigi kõik neist on kindlasti saanud väga hea hariduse, ei piisa sellest, et kõigega elus toime tulla, mistõttu on vaja jätkuvalt juurde õppida.

Lõpetajate nimel pidas vastukõne Raimond Tamm Eesti Põllumajandusülikoolist, kes rõhutas, et kui soovime, et meie ühiskond oleks terve ja jätkusuutlik tuleb kõrgharidust väärtustada. Samuti toonitas ta, et praegusel ajal on koolilõpetajatel üha avarduvad võimalused ning leidis, et koolilõpetajatel lasub vastutus ühiskonna ees panustada võimalikult suur osa oma teadmistest Eesti arengusse.

Vastuvõtul musitseeris Kuusalu ja Viimsi muusikakooli jazzansambel.


Presidendi kantselei
Kadriorus 20. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee