In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Saksamaa liidukantsleriga
18.06.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Saksamaa töövisiidi käigus Saksamaa liidukantsleri Gerhard Schröderiga ning arutas kahe riigi seniseid ja tulevasi suhteid.

Saksamaa liidukantsleri sõnul on Saksamaa jäägitult toetanud Eesti ühinemist Euroopa Liiduga ning kahe riigi omavahelised suhted saaksid vaevalt olla paremad. Kantsler Schröderi sõnul näitab Saksa kapitali kohalolek Eestis, et Saksamaa ettevõtjad usaldavad Eestit.

Kohtumisel arutati Eesti ja Venemaa suhteid. Saksamaa liidukantsler märkis, et kõik riigid kindlasti respekteerivad seda suurepärast tööd, mida Eesti on teinud rahvusvähemuste integreerimiseks oma ühiskonda ning tõi Eestit selles osas teistele riikidele eeskujuks.

Kantsler Schröder tundis huvi, millised teemad on prioriteetsed Eesti eesistumise ajal Läänemeremaade Nõukogus. President Rüütel tõi esile keskkonna ja Läänemere puhtuse küsimuse, sealhulgas ka ühepõhjaliste tankerite liikumise keelustamise vajaduse. Saksamaa liidukantsler toetas neid prioriteete.

Vabariigi Presidendi sõnul kavatseb Eesti võtta Läänemeremaade Nõukogus jutuks ka Läänemeremaade energeetikasüsteemide integreerimise ning Via Baltica väljaarendamise küsimused, mille tulemusena tekiks regioonis parem infrastruktuur.

Gerhard Schröder ja president Rüütel jagasid arvamust, et Läänemeremaade Nõukogu tegevus peaks kattuma Põhjamõõtme raames tehtava koostööga. Mõlemad nentisid, et kõigi nende ettevõtmiste õnnestumine tähendab Euroopa Liidu selle regiooni arengu kiirenemist, mis oleks kõigi rahvusriikide huvides.

Arutati ka Euroopa tulevikukonvendi tööd. Nii Saksamaa liidukantsler kui Eesti riigipea tõdesid, et konvent on oma töös suurt edu saavutanud, ning et selle tulemus on heaks aluseks valitsustevahelise konverentsi tööle.

Liidukantsler Schröder meenutas ka oma visiiti Eestisse ja Tallinna kaunist vanalinna ning lubas Eestit tulevikus uuesti külastada.


Presidendi kantselei
Kadriorus 18. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee