In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Berliini linnapeaga
16.06.2003


President Arnold Rüütel ja Berliini linnapea Klaus WowereitPresident Arnold Rüütel kohtus Saksamaa töövisiidi käigus Berliini linnapea Klaus Wowereitiga ja tegi sissekande linna kuldraamatusse.

Vabariigi President tuletas kohtumisel meelde, et Eesti pealinn Tallinn on oma linnaõiguse saanud just Saksamaalt, nimelt Lübeckist. President Rüütel avaldas heameelt selle üle, et mitmed Eesti lapsed on tänu Eesti ja Saksa arstide koostööle saanud Berliinist tagasi oma elu ja tervise ning tänas Berliini Eesti meedikutele antud enesetäiendusvõimaluste eest.

Berliini linnapea võrdles Eesti ja Berliini ajalugu ning avaldas rõõmu, et mõlemal on hästi läinud ja et peatselt avaneb mõlematel võimalus rakendada oma kogemusi Euroopa Liidus ühise tuleviku üles ehitamiseks.

President Rüütel tõi esile Eesti ja Berliini tihedat kultuurivahetust ning avaldas lootust, et tulevikus jätkub senisest enam ühisprojekte ja ettevõtmisi, et veelgi aktiivsemalt edendada koostööd teaduse, majanduse, kultuuri ja mitmes teises valdkonnas.

Linnapea Wowereit leidis, et Läänemere regioon on saamas Euroopa Liidu kasvumootoriks ning ka Berliin peaks ära kasutama selle pakutavaid võimalusi, mistõttu on tal plaanis septembris Tallinna visiidile kaasa võtta ka suur äridelegatsioon.

Pärast kohtumist tutvus president Rüütel Berliini sümboli Brandenburgi väravatega, mille miniatuurse koopia Berliini linnapea Vabariigi Presidendile mälestuseks kinkis.

Täna õhtul kohtub president Rüütel veel Riigipäeva liikme ja Saksa Talunike Liidu asepresidendi Norbert Schindleriga.

Õhtul korraldab Eesti Vabariigi suursaatkond Berliinis Vabariigi Presidendi auks vastuvõtu.

Homme pärast konverentsi lõppu kohtub president Rüütel Saksamaa liidupresidendi Johannes Rau ning Riigipäeva Euroopa-asjade komisjoni esimehe Matthias Wissmanniga. Õhtul sööb president Rüütel õhtust koos Saksamaal õppivate Eesti tudengitega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 16. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee