In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osaleb julgeolekuhariduse konverentsil Saksamaal
16.06.2003


President Arnold Rüütel on töövisiidil Saksamaal. Täna pidas ta programmiga "Partnerlus rahu nimel" ühinenud riikide sõjakoolide ja julgeoleku uurimisasutuste ühenduse (PfP Consortium) 6. iga-aastasel konverentsil ettekande Euroopa ja tema äärealade regionaalse stabiilsuse teemal.

Vabariigi President toonitas oma kõnes, et väikeriigina tunnetab Eesti eriti selgesti kollektiivse ja kooperatiivse julgeoleku vajalikkust ning sellest lähtudes ei vastanda erinevaid suhete formaate ega erinevaid partnereid üksteisele. President Rüütel käsitles julgeoleku erinevaid aspekte Läänemere regioonis, Euroopas ja kogu maailmas.

Eesti riigipea sõnul ei ole julgeolek ja stabiilsus lihtsalt Jumala kingitus, see on katsumus inimkonnale, mille nimel tuleb pidevalt pingutada, et seda mitte mõtlematuse ja tegevusetuse tulemusena kaotada. See mõte leidis vastukaja ka teistes sõnavõttudes.

Küsimustele vastates rõhutas president Rüütel, et ta on väga optimistlik ühiskonna demokratiseerimise ja julgeoleku laienemise protsessi suhtes, sest ka Euroopa Liidu uued naabrid on sellesse protsessi haaratud.

PfP Consortium on rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärgiks on arendada rahvusvahelise koostöö abil sõjaväelist ja julgeolekuharidust. Hetkel koosneb ühendus rohkem kui 300 organisatsioonist 42 riigis.

Täna pärastlõunal kohtub Eesti riigipea Berliini linnapea Klaus Wowereitiga ning Riigipäeva liikme ja Saksa Talunike Liidu asepresidendi Norbert Schindleriga. Õhtul korraldab Eesti Vabariigi suursaatkond Berliinis Vabariigi Presidendi auks vastuvõtu.


Presidendi kantselei
Kadriorus 16. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee