In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Bulgaaria presidendiga
11.06.2003


Presidentide ja ametlike delegatsioonide kohtumineEestisse saabusid ametlikule visiidile Bulgaaria Vabariigi president hr. Georgi Parvanov ja proua Zorka Parvanova, kes täna hommikul kohtusid Kadriorus Eesti Vabariigi presidendi ja proua Ingrid Rüütliga.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Bulgaaria ja Eesti riigihümn. Üles oli rivistatud auvahtkond. Presidente tervitasid Eesti ja Bulgaaria kõrged riigiametnikud, delegatsioonide liikmed. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide jutuajamine, kus vahetati ka kingitusi ja teenetemärke.

Presidentide ja ametlike delegatsioonide kohtumisel olid peamisena kõne all Euroopa tulevik ning Eesti ja Bulgaaria suhted. Riigipead tõdesid, et Eestil ja Bulgaarial on sarnased prioriteedid: mõlemad on seadnud sihiks anda omapoolne panus Euroopa Liidu ja NATO arengusse. President Rüütli sõnul ei ole inimkonnal vaja suuri võimukeskusi, vaid üldinimlikke ühisväärtusi, mis liidavad erinevaid rahvaid; ning Euroopa Liit on meie kujutluses just selline ühendus.

Rääkides Eesti ja Bulgaaria kahepoolsetest suhetest, tõdesid riigipead, et riikide vahelist geograafilist kaugust on soovi korral võimalik ületada. Presidendid leidsid, et Eestil ja Bulgaarial on head eeldused koostööks turismi, uue tehnoloogia ja põllumajanduse alastes projektides. Riigipead arutasid ka kahe riigi vaheliste õiguslike suhete arendamist ning märkisid, et sellele pannakse alus juba täna kahe lepingu allkirjastamisega. President Parvanov tõdes, et Eesti edusammudega tutvumine pakuks Bulgaariale suurt huvi, ning riigipead arutasid, kuidas Eesti saaks olla Bulgaariale toeks Euroopa Liiduga ühinemise protsessis.

Pärast kohtumise lõppu allkirjastasid Eesti siseminister Margus Leivo ja Bulgaaria asevälisminister Lubomir Ivanov Eesti Vabariigi valitsuse ja Bulgaaria Vabariigi valitsuse vahelise viisakohustuste kaotamise kokkuleppe ja isikute tagasivõtmise kokkuleppe.

Bulgaaria president kohtub täna veel Riigikogu esinaise Ene Ergmaga, peaminister Juhan Partsiga ja linnapea Edgar Savisaarega. President Parvanov külastab ka Infotehnoloogia Kolledžit ja Vabaõhumuuseumi.

Proua Zorka Parvanova ja proua Ingrid Rüütel külastavad täna Kadrioru Väliskunstimuuseumi ja Katariina Gildi.

Õhtul annavad Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel Kadrioru kunstimuuseumis piduliku õhtusöögi Bulgaaria Vabariigi presidendi ja proua Zorka Parvanova auks.

Homme külastavad Eesti riigipea ja Bulgaaria president Pärnut.


Presidendi kantselei
Kadriorus 11. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee