In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi noore kultuuritegelase preemia anti üle
03.06.2003


Vasakult: preemia laureaat Jan Kaus, Kultuurirahastu nõukogu esimees Indrek Neivelt, president Arnold Rüütel, Kultuurirahastu nõukogu liige Toomas LumanTäna andis Sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu üle tänavuse noore kultuuritegelase preemia. Sel aastal pälvis tunnustuse noorema põlvkonna kirjanik, tõlkija ja kunstikriitik Jan Kaus.

Vabariigi President tõstis auhinna üleandmisel esile Jan Kausi laiahaardelist ja mitmekülgset tegevust kirjanduse ja kultuuri vallas.

Jan Kaus rõhutas preemia vastu võtmisel, et ei pea ennast Eesti kultuuritegelaste seas erandlikuks ning et Eesti kirjandussfääris on ka palju teisi noori, kes võiksid seda auhinda väärida.

Jan Kausilt on ilmunud nii proosa- kui luuleraamatuid, samuti tõlkeid inglise ja soome keelest. Lähiajal on ilmumas novelli- ja esseekogu ning algamas Peter von Baghi "Filmikunsti ajaloo" tõlkimine eesti keelde. Preemia laureaat on ka aktiivne eesti kirjanduse tutvustaja välismaal.

Noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. Kultuurirahastu nõukogu liikme Toomas Lumani sõnul püüab Presidendi Kultuurirahastu väärtustada nende sfääride inimeste tööd, keda ühiskond alati piisavalt ei tunnusta. Kultuurirahastu annab välja ka teisi stipendiume ja preemiaid.


Presidendi kantselei
Kadriorus 3. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee