In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Euroopa Liidu ja Venemaa tippkohtumisel
01.06.2003


President Arnold Rüütel ja Venemaa president Vladimir PutinPresident Arnold Rüütel võttis laupäeval osa Peterburis toimunud Venemaa ja Euroopa Liidu tippkohtumisest. Kohtumine keskendus Euroopa Liidu laienemisele ning hõlmas liikmesriikide kõrval ka peatseid liitujaid.

Oma sõnavõtus rõhutas Eesti riigipea, kui oluline on kaitsta keskkonda, sealhulgas paljusid tippkohtumise osalejariike ühendavat Läänemerd. President Rüütel tervitas tankerite ehitusnõuete karmistamist Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni poolt ja taunis majanduslikel arvutustel rajanevate argumentide eelistamist keskkonnakaitselistele. Riigipea soovis, et säästlikule arengule ja terve elukeskkonna säilimisele suunatud tegevus leiaks maailmas enam järgimist ning kujuneks üheks positiivseks näiteks Euroopa riikide ühistest arusaamadest ja ka tegudest.

President Rüütlil oli tippkohtumise eel ja järel mitu mitteametlikus õhkkonnas jutuajamist Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Riigipead kõnelesid neil kohtumistel Eesti ja Peterburi ajaloolistest ning kultuurikontaktidest, samuti Eesti ja Venemaa majandussuhete tihendamise võimalustest. Viimast teemat arutas Eesti riigipea ka Venemaa peaministriga, kusjuures jutuajamistel väljendati mõlemapoolset huvi kontaktide arendamise vastu.

President ja proua Ingrid Rüütel võtsid osa ka Peterburi 300. aastapäeva pidustustest, pühapäeva hommikul sõitsid nad Peterburist Rootsi.


Presidendi kantselei
Kadriorus 1. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee