In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus UNESCO peadirektoriga
29.05.2003


President Arnold Rüütel kohtus UNESCO peadirektori hr. Koichiro MatsuuragaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus UNESCO peadirektori hr. Koichiro Matsuuraga.

UNESCO pöörab aina rohkem tähelepanu suulisele kultuuripärandile, seetõttu on Balti riigid avaldanud soovi, et laulupidude traditsioon kantaks UNESCO maailmapärandite nimekirja. Eesti sooviks selles nimekirjas näha ka omanäolise kultuuriga Kihnu saart.

Vabariigi President avaldas kohtumisel lootust, et need esitatud projektid saavad UNESCO heakskiidu. Peadirektor Matsuura kiitis Eesti pikka ja huvitavat ajalugu, kultuuripärandit ja ilusat loodust. Tema sõnul võib loota, et Eesti projektid sügisesel rahvusvahelise žürii kogunemisel heaks kiidetakse.

President Rüütel selgitas kohtumisel Eesti tantsu-ja laulupidude traditsiooni ajaloolist tähtsust, samuti räägiti puhta vee varude säilitamisest ning veealuse kultuuripärandi kaitsmise küsimusest.

President Rüütel avaldas heameelt selle üle, et Eesti on 1991. aastast UNESCO liige ja rõhutas UNESCO suurt rolli inimkonna arengus.


Presidendi kantselei
Kadriorus 29. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee