In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi Presidendi noore kultuuritegelase preemia antakse üle 3. juunil
29.05.2003


Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu annab tänavuse noore kultuuritegelase preemia üle 3. juunil Jan Kausile.

Noorema põlvkonna kirjanik, tõlkija ja kunstikriitik Jan Kaus pälvis tunnustuse kui laiahaardelise tegevuse ja silmapaistva interdistsiplinaarsusega arvamusliider. Ühtlasi tõstis kultuurirahastu nõukogu teda esile rahvuskultuuri tugeva kandja ja edasiviijana.

Jan Kausilt on ilmunud nii proosa- kui luuleraamatuid, samuti tõlkeid inglise ja soome keelest. Lähiajal on ilmumas novelli- ja esseekogu ning algamas Peter von Baghi "Filmikunsti ajaloo" tõlkimine eesti keelde. Preemia laureaat on ka aktiivne eesti kirjanduse tutvustaja välismaal.

Noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. 40 000 krooni suurust preemiat antakse välja kord aastas kevadel ja seda rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.


Presidendi kantselei
Kadriorus 29. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee