In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Pärnumaa omavalitsuste juhtidega
27.05.2003


Vabariigi President tutvus Pärnu SadamagaVabariigi President ja proua Ingrid Rüütel jätkasid täna visiiti Pärnu maakonnas. Hommikupoolikul kohtuti kohalike vallavanemate ja linnapeadega.

President Rüütel ütles kohtumisel, et Eesti eesmärk peaks olema võimekam kohalik omavalitsus, mis saab eriti otsustavaks Euroopa Liidus ja tõukefondide kaasamisel Eesti regionaalprogrammide teostamiseks. Vabariigi Presidendi sõnul tuleks kokku viia Eesti pikaajaline omavalitsuslik kogemus ja uued eesmärgid, milleks on möödapääsmatu kasutada ka presidendi akadeemilise nõukogu ja regionaalarengu ümarlaua teadlaste tarkust.

Pärnu omavalitsuste liidu esimees Kuno Erkmann arvas, et omavalitsused saavad oma kasvavaid ülesandeid hästi täita siis, kui neil on selleks piisavalt vahendeid. Erkmanni arvates toimub kohalike omavalitsuste finantseerimine nii öelda "jääkide meetodil" ja oleks vaja, et omavalitsuste tulubaas oleks kindlalt fikseeritud. Seda arvamust toetas ka Pärnu maavanem Toomas Kivimägi, kes leidis, et omavalitsused vajavad stabiilse arengu tingimustes kindlust, mistõttu on vajalik fikseeritud eraldise määratlemine igaks aastaks. Kivimägi avaldas ka arvamust, et aeg on küps luua maavolikogud, mis välistaks omavalitsuste sundliitmise ja funktsionaalse juhtimise süvenemise.

Hommikul tutvus Vabariigi President Pärnu Sadama ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžiga. Proua Ingrid Rüütel kohtus Lydia Koidula muuseumis Pärnu maakonna kultuuriinimestega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 27. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee