In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Kanada parlamendi spiikeriga
23.05.2003


President Rüütel arutas tänasel kohtumisel Kanada parlamendi spiikeri Peter Millikeniga Eesti ja Kanada suhete arenemisvõimalusi.

Vabariigi President toonitas, et Eesti kui investeerimiskeskkond võiks Kanada ärimeestele huvi pakkuda, eriti kui arvestada Eestis väliskapitalile loodud soodsaid tingimusi ning võimalust jõuda Eesti kaudu Venemaa turule. Peter Milliken nõustus president Rüütliga ja leidis, et majandussuhete elavdamisele aitab samuti kaasa juuni alguses Torontos toimuv ärikohtumine, kuhu lähevad ka mitmed Eesti ärimehed. Kanada spiiker arvas, et suur arenguperspektiiv on kindlasti ka turismil. Kuigi Eesti on kanadalaste jaoks veel turismipaigana võõras, võib pärast Eesti võlude avastamist oodata siia palju Kanada turiste. Spiiker Milliken arvas, et Kanadas ennast hästi sisse seadnud Eesti kogukond aitab kindlasti tulevikus edendada ka kahe maa vahelist turismi.

Eesti riigipea avaldas heameelt, et Kanada on Eestit mitmel tasandil toetanud, seda ka okupatsiooniaastatel paljudele eestlastele varjupaika pakkudes. President Rüütel leidis, et Eesti ja Kanada suhted on paljuski arenenud tänu aktiivsetele Kanada ühiskonda integreerunud väliseestlastele. Ka spiiker Milliken rõhutas väliseestlaste olulisust kahe riigi suhete kujunemisel.

President Rüütel avaldas kohtumisel tänu Kanada toetuse eest õigustõlke keskusele ja
Eesti mitte-eestlastele eesti keele õpetamise finantseerimisel. Samuti avaldas Vabariigi President soovi, et praegune visiit saaks aluseks Kanada ja Eesti suhete edasisele arengule.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee