In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu andis preemia
23.05.2003


Sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu otsustas anda tänavuse noore kultuuritegelase preemia Jan Kausile.

Noorema põlvkonna kirjanik, tõlkija ja kunstikriitik Jan Kaus pälvis tunnustuse kui laiahaardelise tegevuse ja silmapaistva interdistsiplinaarsusega arvamusliider. Ühtlasi tõstis kultuurirahastu nõukogu teda esile rahvuskultuuri tugeva kandja ja edasiviijana.

Jan Kausilt on ilmunud nii proosa- kui luuleraamatuid, samuti tõlkeid inglise ja soome keelest. Lähiajal on ilmumas novelli- ja esseekogu ning algamas Peter von Baghi “Filmikunsti ajaloo” tõlkimine eesti keelde. Preemia laureaat on aktiivne eesti kirjanduse tutvustaja välismaal, ta on toimetanud eesti uuemat luulet ingliskeelsesse kogumikku "Five Hours Away", samuti valikkogudesse norra ja rootsi keeles. Jan Kausi harrastuseks on maalimine ja raamatute illustreerimine.

Oma loomingulises tegevuses on Jan Kaus olnud seotud ajalehega Sirp ning samuti Eesti Kunstiakadeemia, Kirjanike Liidu, Filmiajakirjanike Liidu ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu infobürooga. Aastal 2001 pälvis ta ajakirja Looming kriitikapreemia.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee