In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President Pärnumaal
23.05.2003


President Arnold Rüütel alustab pühapäeva õhtul töövisiiti Pärnu maakonda. Visiidil on plaanis tutvuda maakonna põllumajanduse, tööstuse ja sadamatega ning selgitada Euroopa Liiduga liitumise asjaolusid.

Esmaspäeva hommikul külastatakse Pärnu Maavalitsust, kus vesteldakse ka Pärnumaa Põllumajandustootjate Liidu ja Pärnumaa Talupidajate Liidu esindajatega. Seejärel avab president Rüütel Euroopa Liidu teemalise seminari. Ennelõunal külastab Vabariigi President Pärnu Linavabrikut ja K. Pätsi sünnikohta. President Rüütel ja pr Rüütel käivad Tahkuranna Lasteaed-Algkoolis, seejärel tutvub riigipea kohaliku tööstusega. Pärastlõunal avab president Rüütel Häädemeeste uue spordihoone ja külastab Tali valda ning Tihemetsa Põllumajandustehnikumi.

Ringsõidu teisel päeval tutvub president Pärnu Sadamaga ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžiga. Samuti on presidendil kavas kohtumine omavalitsusjuhtidega ja tutvumine Eesti Sõjameeste Mälestuskirikuga Toris. Päeva teisel poolel külastab president Rüütel Tori-Selja Piimaühistut. Visiit jätkub Vändra vallas, kus tutvutakse kohalike tööstustega. President Rüütel võtab osa ka arutelust Eesti metsanduse hetkeseisust, kohtub Vändra kandi kultuuri-ja haridusinimestega ja tutvub C. R. Jakobsoni Talumuuseumiga Kurgjal.

Tagasi Tallinnasse jõuab president teisipäeva hilisõhtul.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee