In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Malta suursaadikuga
15.05.2003


Malta suursaadik Mark Miceli-Farrugia andis üle oma volikirja president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Malta suursaadiku Mark Miceli-Farrugia, kes andis üle oma volikirja.

Vabariigi President avaldas rahulolu Eesti ja Malta heade suhete üle: "Euroopa Liiduga liituva riigi staatus on kahte riiki lähendanud - tegemist on riikidega, kel mitmes küsimuses sarnased seisukohad ja huvid." President Rüütli sõnul on Eesti ja Malta kahepoolsed suhted jõudsalt arenenud; viimastel aastatel on elavnenud poliitilised kontaktid ja sagenenud vastastikused külaskäigud.

Eesti riigipea palus suursaadikul anda edasi südamlikud tervitused Malta presidendile härra Guido de Marco“le ja tänada teda kutse eest külastada Maltat. President Rüütel kinnitas, et ootab sügise hakul toimuvat riigivisiiti suure huviga ja loodab, et see annab kahe maa suhete arengule täiendava tõuke.

Malta suursaadiku sõnul võib Eesti ja Malta kogemuste ja püüdluste vahele tõmmata mitmeid paralleele. Ta avaldas lootust, et pärast kahe riigi peatset ühinemist Euroopa Liiduga muutub ka omavaheline suhtlemine aktiivsemaks.

Malta suursaadik Mark Miceli-Farrugia ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei
Kadriorus 15. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee