In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Bosnia ja Hertsegoviina suursaadikuga
15.05.2003


Vabariigi President kohtus Bosnia ja Hertsegoviina suursaadikugaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Bosnia ja Hertsegoviina suursaadiku pr Dr Mediha Filipovici volikirja.

President Rüütel sõnas kohtumisel, et Eesti mõistab ning tervitab Bosnia ja Hertsegoviina püüet jätkata reforme ja lõimuda Euroopaga. Ühtlasi kinnitas ta, et Eesti hindab positiivselt Euroopa Liidu eesistujamaa Kreeka poolt aktiivsemaks muudetud Lääne-Balkani poliitikat, mis aitab kaasa Euroopa integratsiooni ja majanduse arendamise tõhustamisele nii regioonis tervikuna kui ka Bosnias ja Hertsegoviinas.

Samuti olid kõne alla kahe riigi omavahelised suhted. "Majandussidemed, kultuuri- ja turismikontaktid kahe maa vahel on seni olnud tagasihoidlikud ja me peaksime koos mõtlema nende igakülgsele laiendamisele," märkis Eesti riigipea.

Bosnia ja Hertsegoviina suursaadiku sõnul imetleb tema riik Eesti kiiret arengut ja edukat Euroopa Liiduga liitumise protsessi. Ta avaldas lootust, et Eesti on nõus jagama oma sellekohaseid kogemusi ning et kahe riigi koostöö kujuneb tulemuslikuks.

Bosnia ja Hertsegoviina suursaadik pr Dr Mediha Filipovic ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei
Kadriorus 15. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee