In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tähistab 75. sünnipäeva
08.05.2003


10. mail saab president Arnold Rüütel 75aastaseks. Sel puhul on soovinud riigipead õnnitleda riiklike institutsioonide, asutuste ja ühenduste esindajad, aga ka paljud inimesed iseenda nimel.

10. mai hommikul kell 8.30 laulab presidendi üles Eesti Meestelauluselts, kellelt koos Kaitseväe orkestriga kõlab Miina Härma "Meeste laul". Hiljem tulevad Vabariigi Presidenti õnnitlema president Meri, Riigikogu esimees, Vabariigi Valitsus, Riigikohtu esimees, õiguskantsler, riigikontrolör, Eesti Panga juhid, endised ja praegused maavanemad, Teaduste Akadeemia ja presidendi akadeemilise nõukogu liikmed, haridus- ja kultuuritegelased, põllumajandustootjate ja äriringkondade esindajad, diplomaatiline korpus, relvakandjad jt.

Kella 12-16ni saavad kõik soovijad kirjutada oma õnnitluse riigipeale selleks puhuks presidendilossis avatud õnnitlusteraamatusse ning kella 16 ja 17 vahel kohtuda lossiesisel platsil juubilari enda ja proua Ingrid Rüütliga. Samas laulavad Männi lasteaia laululapsed, Eesti Põllumajandusülikooli segakoor ja Kaitseliidu Tallinna Maleva Segakoor ning pakutakse sünnipäevakringlit ja teed.

Piduliku õhtusöögi pakub sünnipäevalaps Kadrioru Kunstimuuseumis.

Päev varem, 9. mail kell 14 esitletakse Estonia Talveaias presidendi raamatuid. Juubelipäevaks ilmuvad Arnold Rüütli mälestusteraamatu inglise- ja venekeelsed väljaanded ning tema tegevust riigipeana tutvustav raamat.


Presidendi kantselei
Kadriorus 8. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee