In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Täna lõpeb Vabariigi Presidendi riigivisiit Luksemburgi
07.05.2003


Riigivisiidi kolmandal ja viimasel päeval tutvus president Rüütel Sanem'i lossis multimeediaprojektiga "Euroopa Navigaator" Tegemist on elektroonilise andmebaasiga, mis koosneb Euroopa ajaloo võtmesündmusi kajastavatest dokumentidest. Projekt jättis Vabariigi Presidendile sügava mulje ning ta leidis, et see võiks olla ka Eestis kättesaadav. Multimeediaprojekt on suureks abiks teadlastele, ametnikele ja üliõpilastele, kes uurivad ajalugu ning see sisaldab ka Balti riike puudutavaid ajaloolisi dokumente.

Järgmiseks tutvus president Rüütel Henri Tudor'i Riikliku Teaduskeskuse Keskkonnatehnoloogia osakonnaga Esch-sur-Alzette'is, kus allkirjastati Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Teaduskeskuse koostööleping kõrgtehnoloogilise äriinkubaatori loomiseks ja juhtimiseks. Leping näeb ette ka kahe asutuse koostööd teadus-ja arendusuuringute läbiviimiseks.

Vabariigi President tõdes visiidist kokkuvõtet tehes, et riigivisiit on olnud väga kasulik Luksemburgi ja Eesti suhete arendamiseks. Juba varem on kahel riigil olnud tihedad üksteist toetavad suhted finants-ja kaubandussektorites, kuid eelkõige on Eesti jaoks olnud oluline Luksemburgi poliitiline toetus NATO ja Euroopa Liiduga ühinemise püüdlustele. President Rüütel rõhutas ka Luksemburgi olulisust Euroopa majandusliku tõmbekeskusena ja avaldas lootust, et seni tahaplaanile jäänud kahe riigi majanduslikud suhted hakkavad varsti arenema, eriti tänu arvuka äridelegatsiooni loodud kontaktidele. Vabariigi President nentis ka, et Eesti võiks omakorda aidata Luksemburgil arendada suhteid uute Euroopa Liidu naabritega.

Riigivisiit lõpeb täna pärastlõunal. President ja teda saatvad delegatsioonid jõuavad tagasi Tallinna täna õhtul.

Loe lisaks:
Arnold Rüütel tegi Eestist ja Luksemburgist liitlasriigid
Fotod: Presidendi riigivisiit Luksemburgi


Presidendi kantselei
Kadriorus 7. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee