In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus kultuuriministriga
28.04.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna hommikul Kadriorus kultuuriminister Urmas Paetiga, et saada ülevaade kultuuriministeeriumi lähiaja kavadest.

President tundis huvi, milliseid võimalusi näeb minister kultuurielu arendamiseks maakohtades. Urmas Paeti sõnul on vajalik ja võimalik parandada maapiirkondades filmilevi ning samuti motiveerida teatreid andma etendusi ka väljaspool statsionaari. Samuti viitas minister võimalusele kasutada piirialade arengu heaks Euroopa Liidu regionaalinvesteeringute programmi vahendeid.

Riigipea küsimusele, milliseid on võimalused Eesti teatrite finantsprobleemide lahendamiseks, vastas vastne minister, et ennekõike puudutab see küsimus korrektset planeerimist. Estonia teatri rahamure leevendamiseks on aga ministeerium taotlenud lisaeelarvest 5 miljoni krooni eraldamist.

Põgusalt peatuti tänasel kohtumisel ka võimalustel näha avalik-õigusliku ringhäälingu tööd efektiivsemana ja programmi sisukamana. President märkis, et vaatajal on ennekõike Eesti Televisioonilt põhjust oodata harivaid ja vägivallavabu saateid.


Presidendi kantselei
Kadriorus 28. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee