In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Leedu presidendiga
23.04.2003


President Arnold Rüütel ja Leedu Vabariigi president Rolandas PaksasPresident Arnold Rüütel tervitas täna hommikul Kadriorus Eestisse oma esimesele töövisiidile saabunud Leedu Vabariigi presidenti Rolandas Paksast.

Kohtumisel kõnelesid presidendid nii Eesti ja Leedu koostööst kui ka Balti ja Läänemere riikide ühishuvidest ja ühisest tegutsemisest tulevases Euroopa Liidus.

Presidendid avaldasid heameelt Eesti ja Leedu väga heade kahepoolsete suhete üle ning selle üle, et koostöö muutub üha mitmekülgsemaks. Arengud Euroopa Liidu ja NATO suunas eeldavad aga uusi tegutsemismudeleid. Nagu märkis Eesti riigipea, loob senine kogemus hea eelduse tegutseda üheskoos ka tulevastes ühendustes, kaasates mitmetes sarnastes huvides lisaks Põhjamaid.

President Paksas märkis, et üksnes poliitiline integreerumine Euroopa Liiduga jääks poolikuks, vaja on ka majanduslikku lõimumist, mille eelduseks on ajakohane infrastruktuur. President Rüütel nõustus selle arvamusega ja lisas, et oluline on leida terve regiooni jaoks perspektiivseid ja ökonoomseid lahendusi.

Seejärel kõnelesidki riigipead võimalikest regionaalsetest koostööskeemidest infrastruktuuri arendamisel. Ennekõike oli juttu Balti riike hõlmava ühtse energiasüsteemi ja teedevõrgu arendamisest.

President Rüütel ja president Paksas jätkavad kõnelusi täna õhtul ja homme hommikupoolikul Tartus, kus nendega liitub ka Läti riigipea Vaira Vike-Freiberga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee