In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rootsi parlamendi esimehega
14.04.2003


President Arnold Rüütel andis Rootsi Kuningriigi parlamendi esimehele Björn von Sydow'le üle Maarjamaa Risti I klassi ordeniPresident Arnold Rüütel kohtus täna hommikupoolikul Kadriorus Rootsi Kuningriigi parlamendi esimehe Björn von Sydow'iga ja andis talle üle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.

Björn von Sydow pälvis kõrge autasu Eesti Vabariigi 85. aastapäeva puhul Eesti ja Rootsi vahelise kaitsealase koostöö arendamise eest, mida president Rüütel ordenit üle andes Eesti riigikaitse kõrgema juhina eriliselt esile tõstis. Riigipea meenutas aega, mil Björn von Sydow oli Rootsi kaitseminister. 2001. aastal anti Eestile üle jalaväepataljoni varustus ning kirjutati alla mitmele Eesti Vabariigi ja Rootsi Kuningriigi koostööleppele. President tänas Rootsit ka toetuse eest Eesti NATO-suunalistele pürgimustele.

Björn von Sydow avaldas heameelt kiire arengu üle, mille Eesti on lühikese ajaga läbinud, ning samuti Eesti ja Rootsi mitmekülgse koostöö üle. Ta märkis, et nii tulevases Euroopa Liidus kui ka praegu töötavas tulevikukonvendis võiks veelgi intensiivsem olla parlamentide ja valitsuste koostöö.

Eesti riigipea nõustus niisuguse arvamusega ja lisas, et seoses Euroopa Liidu laienemisega tekib koostöö uus mõõde, millele võib olla eeskujuks Balti ja Skandinaavia riikide ühise tegutsemise kogemus.


Presidendi kantselei
Kadriorus 14. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee