In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President autasustas NATO sõjalise komitee esimeest
11.04.2003


President Arnold Rüütel andis kindral Kujatile üle Kotkaristi I klassi ordeniPresident Arnold Rüütel kohtus täna hommikul Kadriorus NATO sõjalise komitee esimehe kindral Harald Kujatiga.

Riigipea andis kindral Kujatile üle Kotkaristi I klassi ordeni, millega teda oli autasustatud Eesti Vabariigi 85. aastapäeva puhul. Kindral Kujat pälvis kõrge riikliku autasu toetuse eest Eesti liitumisele NATOga ning Eesti ja Saksa kaitsejõudude koostöö arendamise eest.

Pidulikul tseremoonial avaldas president tänu nii ordenikavalerile kui tema kodumaale Eesti kaitsevõime tugevdamiseks osutatud abi eest, mis on oluliselt kiirendanud Eesti ettevalmistusi liitumiseks NATOga. Riigipea märkis, et Saksamaa sõjalistes õppeasutustes on olnud võimalus end täiendada paljudel Eesti ohvitseridel ja allohvitseridel, lisaks on Saksamaa Eestisse saatnud sõjalisi nõunikke ja märkimisväärset materiaalset abi. Tänu sellele on riigipea sõnul suurenenud Eesti valmisolek osaleda rahvusvahelises julgeolekusüsteemis, et kaitsta rahu.

Kindral Harald Kujat ütles kõrge autasu eest tänades, et talle on olnud väga oluline toetada Eesti kaitsevõime arendamist ning seetõttu tunneb ta suurt rõõmu Eestile esitatud NATOga liitumise kutse üle. Kindral tunnustas Eesti jõupingutusi territoriaalkaitse arendamiseks ja märkis, et kaitsestruktuuride ülesehitamisel tuleb ennekõike arvestada riigi enda vajadusi ja võimalusi.

NATO sõjalise komitee esimees kindral Harald Kujat ja president Arnold Rüütel Riigipea andis kindral Kujatile üle Kotkaristi I klassi ordeni


Presidendi kantselei
Kadriorus 11. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee