In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Albaania suursaadikuga
10.04.2003


President Arnold Rüütel võttis Kadriorus vastu Albaania suursaadiku Sokol Gjoka volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Albaania suursaadiku Sokol Gjoka volikirja.

Kohtumisel kõneldi Albaania arengust. President Rüütel sõnas, et Eesti mõistab ja tervitab Albaania püüet jätkata reforme ja lõimuda Euroopaga. Ühtlasi kinnitas ta Eesti-poolset valmisolekut olla oma kogemustega abiks reformide teostamisel.

Presidendi sõnul võib kasu olla ka Balti riikide koostöökogemuse rakendamisest teistes regioonides. "Stabiilsus ja heaolu Balkani poolsaarel tähendab veelgi avaramat arengupotentsiaali kogu meie maailmajaole," märkis Eesti riigipea.

Albaania suursaadik tänas Eestit panuse eest Kosovo kriisi lahendamisel ja reformiprotsesside toetamisel oma riigis. Ta andis Eesti riigipeale edasi tervitused Albaania presidendilt ja ühtlasi kutse külastada Albaaniat.

Jutuajamisel avaldati mõlemalt poolt lootust, et Eesti ja Albaania kujunemisjärgus suhetes jõutakse peagi lepingute sõlmimiseni, mis avavad tee ka majanduslikule läbikäimisele.

Albaania suursaadik Sokol Gjoka ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei
Kadriorus 10. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee