In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Belgia suursaadikuga
10.04.2003


President President Arnold Rüütel võttis Kadriorus vastu Belgia suursaadiku Johan van DesseliPresident Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Belgia suursaadiku Johan van Desseli, kes andis üle oma volikirja.

President avaldas rahulolu Eesti ja Belgia suhete arengu üle, sest nii poliitilised, majandus- kui kultuurikontaktid on aastast aastasse elavnenud. Tihe ja tulemuslik koostöö on kujunenud ka Belgia erinevate regioonidega. Eelmisel kevadel avati Vallooni ja Balti riikide kaubanduskoda.

Eesti riigipea tänas Belgiat toetuse eest meie pürgimustele Euroopa Liidu ja NATO suunas ning avaldas lootust, et takistusteta kulgeb ka Euroopa Liiduga ühinemise lepingu ja NATO liitumisprotokollide ratifitseerimisprotsess. Ühtlasi andis president ülevaate Eestis läbiviidud reformidest.

Belgia suursaadik avaldas imetlust Eesti saavutuste üle iseseisvuse taastamisele järgnenud aastatel. Ta rõhutas, et riikide poliitiliste ja majanduslike kontaktide kõrval on ülioluline inimestevaheline suhtlemine.

Belgia suursaadik Johan van Dessel ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei
Kadriorus 10. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee