In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Horvaatia presidenti
07.04.2003


Presidendilossi ees toimunud ametlik vastuvõtutseremooniaEestis viibivad ametlikul visiidil Horvaatia Vabariigi president Stjepan Mesić ja proua Milka Mesić, kes täna hommikul kohtusid Kadriorus Eesti Vabariigi presidendi ja proua Ingrid Rüütliga.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Horvaatia ja Eesti riigihümn. Üles oli rivistatud auvahtkond. Presidente tervitasid Eesti ja Horvaatia kõrged riigiametnikud, delegatsioonide liikmed. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide jutuajamine, kus vahetati ka kingitusi.

Järgnenud presidentide kohtumisel ametlike delegatsioonidega oli peamisena kõne all koostöö Euroopas ning Eesti võimalik toetus Horvaatiale Euroopa Liiduga integreerumise protsessis.

President Stjepan Mesić väljendas Horvaatia tahet arendada koostööd nii oma naaberriikide kui Euroopa Liiduga, ühendades demokraatlike jõudude püüdlused. Horvaatia riigipea avaldas samuti soovi saada osa Eesti kogemustest eurointegratsiooni ja liberaalse majanduspoliitika vallas.

President Arnold Rüütel nentis, et sarnased arusaamad ja suundumused loovad hea aluse Eesti ja Horvaatia koostööle. Mõlemad riigid peavad oluliseks demokraatlikke väärtusi ja soovivad kuuluda niisugusesse Euroopa Liitu, mis aitaks parimal viisil kaasa meie püüdluste teostumisele, märkis Eesti riigipea.

President Mesići sõnul on Horvaatia üks siseprioriteete infrastruktuuri arendamine, et seeläbi elustada riigi majandust ja ennekõike selle suurima potentsiaaliga haru turismi. Siin peitub presidendi hinnangul ka Eesti ja Horvaatia suhete arendamise üks olulisemaid võimalusi. Möödunud aastal külastas Horvaatiat 2400 turisti Eestist, kes moodustasid siiski vaid väikese osa riiki külastanud 8,5miljonilisest turistide koguarvust.

President Rüütel avaldas veendumust, et Eesti elanikud tahavad rohkem teada saada kaunist maast Horvaatiast Aadria mere ääres. Kontakte aitab Eesti riigipea arvates avardada hea infrastruktuur, mille arendamisega ollaksegi Horvaatias hõivatud. President Rüütel soovitas pikendada Aadria mere rannikult Budapesti rajatav kiirtee Varssavini ja ühendada see Via Baltica'ga, luues nii uusi võimalusi majandus-, kultuuri- jm kontaktideks Põhja- ja Lõuna-Euroopa riikide vahel.

Kohtumisel arutati koostööd ka muudes valdkondades, mille areng soodustaks nii mitmepoolset rahvusvahelist koostööd kui ka Eesti ja Horvaatia suhete arengut.

Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel annavad täna Kadrioru Kunstimuuseumis piduliku õhtusöögi Horvaatia Vabariigi Presidendi ja proua Milka Mesići auks.

Vasakult: proua Milka Mesić, Horvaatia president Stjepan Mesić, president Arnold Rüütel, proua Ingrid Rüütel


Presidendi kantselei
Kadriorus 7. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee