In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Prantsusmaa euroministriga
02.04.2003


Vabariigi President kohtus Prantsusmaa euroministri Noélle Lenoir'igaPresident Arnold Rüütel arutas täna Kadriorus toimunud kohtumisel Prantsuse euroministri Noélle Lenoir'iga Euroopa Liidu tuleviku küsimusi.

Eesti riigipea pani suuri lootusi Euroopa tuleviku konvendi otsustele, mis käsitlevad tulevast Euroopa Liitu rahvusriikide demokraatliku ühendusena, kus igal liikmel on tema suurusest sõltumata võrdne hääleõigus. Samuti pidas president oluliseks eri rahvaste kogemustele ja kultuuridele kui Euroopa ühisele pärandile tuginemist.

Minister Lenoir avaldas poolehoidu niisugustele põhimõtetele ja kinnitas, et neid toetab ka konvent. Ta pidas tähtsaks nii iga uue liikmesriigi rolli Euroopa Liidus kui ka ühenduse tihedaid poliitilisi ja majandussuhteid oma uute naabritega, mille arendamises just Eesti saab kaasa aidata.

President Rüütel tänas Prantsusmaad toetuse eest Eestile nii iseseisvuse taastamisel kui praeguste eesmärkide saavutamisel ning avaldas lootust, et pikaajalised viljakad suhted tugevnevad Euroopa Liidus veelgi.

Kohtumisega üheaegselt toimus presidendi kantseleis seminar, kus Prantsuse riigi-, omavalitsus- ja majandustegelased tutvustasid Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaua liikmetele omavalitsuste võimalusi Euroopa Liidus. Seminari lõpetamisel avaldas president Rüütel lootust, et niisugused ühisseminarid aitavad tõhustada omavalitsuslikku halduskorraldust Eestis ja toovad seeläbi kasu elanikele.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. aprillil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee