In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rahvaliidu esimehega
26.03.2003


President Arnold Rüütel jätkas täna konsultatsioone Riigikogusse valitud erakondadega, kohtudes Kadriorus Rahvaliidu esimehe Villu Reiljaniga.

Riigipea tundis huvi koalitsioonikõneluste vastu Res Publica, Reformierakonna ja Rahvaliidu osavõtul. Ta avaldas soovi näha tulevase valitsusliidu eesmärgina Eesti jätkusuutliku arengu tagamist. Villu Reiljan toetas presidendi arvamust, et sellise eesmärgi saavutamisele aitaks kaasa võimalikult kiire ühiskondliku kokkuleppeni jõudmine, kusjuures lähtutaks säästva ning demograafiliselt ja regionaalselt tasakaalustatud arengu põhimõtetest.

Üheks vestlusteemaks oli halduskorralduse optimeerimine ja kohalike omavalitsuste koostöö. Üksmeelel oldi selles, et maavanemate staatust ei saa muuta ilma halduskorralduse tervikkavata ja mitmeid seadusi muutmata. Räägiti ka kohaliku initsiatiivi ja võimekuse kaasamise võimalustest Euroopa Liidu tõukefondide kasutamisel.

President Rüütel kavatseb enne peaministrikandidaadi nimetamist konsulteerida kõigi Riigikogus esindatud erakondadega. Kohtumised seisavad ees veel Isamaaliidu ja Rahvaerakonna Mõõdukad juhtidega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 26. märtsil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee