In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Res Publica esimehega
24.03.2003


President Arnold Rüütel jätkas täna konsultatsioone Riigikogusse valitud erakondadega, kohtudes Kadriorus Res Publica esimehe Juhan Partsiga.

Riigipea tundis huvi, millistest sotsiaal- ja majanduspoliitilistest seisukohtadest lähtub Res Publica läbirääkimistel võimaliku koalitsiooni moodustamise üle. President avaldas omalt poolt soovi, et mööda ei mindaks rahvuse arengu seisukohalt esmatähtsatest põhimõtetest, nagu perekesksus, kvaliteetne tasuta haridus ja sotsiaalne tasakaal.

Presidendi arvates tuleks erakondadel teha kõigekülgseid jõupingutusi suuremat regionaalset ja sotsiaalset tasakaalu taotleva ühiskondliku kokkuleppe saavutamiseks, millega nõustus ka Juhan Parts.

Samuti pidas riigipea oluliseks pöörduda tagasi tasakaalustatud eelarve poliitika juurde. Juhan Parts kinnitas, et kavandatav tulumaksu astmelise vähendamise ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmise reform ei tekita eelarve puudujääki. Ta tutvustas riigipeale ühtlasi oma erakonna kavatsusi halduskorralduse reformimisel.

Juhan Parts andis tänasel kohtumisel president Rüütlile ülevaate ka Res Publica, Reformierakonna ja Rahvaliidu võimuläbirääkimiste käigust.


Presidendi kantselei
Kadriorus 24. märtsil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee