In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Omavalitsusliitude Ühendust
21.03.2003


President Arnold Rüütel osales täna Viljandis Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse 10. aastapäeva konverentsil ning esines seal tervituskõnega.

Riigipea rõhutas, et kui Euroopa Liit ja NATO on kaitseks meie riigi välisele rahule, stabiilsele ja demokraatlikule elukorraldusele ja ka ühiskonna püsiväärtustele, siis sisemise rahu ja turvatunde kodanikule peavad looma nii meie oma riigi keskvõim kui ka kohalik omavalitsus.

"Samas peame aga küsima: kas Eesti elanike ootused tõelise omavalitsuse suhtes on viimase kümne aastaga täitunud ja kas meie kohalik omavalitsus on valmis realiseerima kõiki neid võimalusi, mis kaasnevad meie riigi liikmelisusega Euroopa Liidus," püstitas president oma kõnes küsimusi.

Ta märkis, et 1989. aastal suurte lootustega alustatud haldusreformi arengut on viimasel aastakümnel saatnud taotluste lahknemine ning reformikavadega ei ole alati kaasnenud vajaduste ja võimaluste konkreetne analüüs. Puudu on ka poliitilisest tahtest määratleda riigi ja kohaliku omavalitsuse suhete tasakaalustatud korraldus. "Tulemuseks on kohaliku omavalitsuse vähene suutlikkus inimesi abistada, neid vajadusel toetada ning muuta paremaks elukeskkond," tõdes riigipea.

President avaldas lõpetuseks lootust, et peatselt moodustatav valitsus johtub soovist kindlustada muuhulgas ka keskvõimu ja kohaliku omavalitsuse teineteist arvestav koostöö.


Presidendi kantselei
Kadriorus 21. märtsil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee