In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis ordeni Adolf Šapirole
20.03.2003


Teatrilavastaja Adolf Šapiro võttis president Arnold Rüütlilt vastu Maarjamaa Risti III klassi ordeniTeatrilavastaja Adolf Šapiro võttis täna pealelõunal Kadriorus president Arnold Rüütlilt vastu Maarjamaa Risti III klassi ordeni, mis omistati talle Eesti Vabariigi 85. aastapäeva puhul.

President tänas ordenikavaleri tema panuse eest Eesti teatrikultuuri arendamisse juba enam kui 30 aasta vältel. Riigipea rõhutas, et Adolf Šapiro nüansirikast lavastajastiili on peale Eesti publiku hinnanud paljude riikide teatrikülastajad, teatriteadlasena on ta aga oodatud maailma kuulsates ülikoolides.

Adolf Šapiro kinnitas, et koostöö Eesti näitlejatega on talle alati pakkunud suurt rõõmu. Ta hindas kõrgelt Voldemar Panso tööd Eesti teatrikoolkonna rajamisel ning avaldas heameelt, et tal on olnud võimalus Pansoga koos töötada. Samuti meenutas ta lavastusi, kus on kaasa teinud näitlejad Lisl Lindau, Linda Rummo, Jüri Järvet, Ants Eskola, Mikk Mikiver jt. Hoolimata oma hõivatusest avaldas Adolf Šapiro soovi tuua Eestis peatselt lavale uus etendus.


Presidendi kantselei
Kadriorus 20. märtsil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee