In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President pidulikul tseremoonial ''Eesti tänab'' 23. veebruaril 2003 Kadrioru Kunstimuuseumis
23.02.2003


Austatud ordenikavalerid!
Lugupeetavad külalised!

Homme tähistame Eesti Vabariigi 85. aastapäeva. See ülev ja pidulik hetk kroonib eesti rahva ühiste pingutuste ja saavutuste teed.

Täna on mul suur rõõm jagada Eesti Vabariigi tunnustust inimestele, kes on pälvinud seda oma pühendumise, vapruse ja töökusega. Just teie töö, mida olete teinud Eesti hüvanguks ja inimeste heaks, muudab tänase päeva eriliseks. Te olete teeninud inimest ja seeläbi ka riiki. Eesti tänab teid selle eest!

Eesti riik ei ole kunagi olnud üksi ja ma loodan, et ka ei jää üksi. Sest meil on kogu maailmas palju sõpru ja toetajaid. Me võime olla selle üle õnnelikud. Osa meie sõpradest on täna siin, et võtta vastu Eesti riiklik autasu. Pean väga tähtsaks teie lugupidamist Eesti vastu ja teie tööd Eesti heaks. See on meile suureks auks.

Tänaste ordenikavaleride seas on palju naisi, kellele kuulugu meie eriline tunnustus. Oma kodu ja laste kõrvalt on teil jätkunud tahet pidada ka Eesti riigi edenemist väga tähtsaks. Uskuge, see on oluline ka teie lastele ja nad räägivad teie tänasest autasust veel kunagi oma lastele ja lastelastele.

Teie hulgas on kultuuritegelasi, näitlejaid, õpetajaid, riigiametnikke. Olete hoidnud eesti keelt ja kultuuri, õpetanud eesti lapsi, näidanud seda, et eesti mõttel ja meelel on tulevikku. Polegi tähtis, millist tööd te just olete teinud. Tähtis on see, kuidas te olete seda teinud. Pühendumisega tehtud töö viljade üle võivad rõõmu tunda väga paljud ja veel pika aja jooksul.

Me austame täna oma riigi kodanikke, kelle ülim püüdlus on Eesti edenemine. Ja seda päevast päeva ning aastast aastasse. Ei saaks me ju üksnes iga nelja aasta järel soovida, et Eesti jääks rahvusriigina püsima, et siin valitseks õiglus ja kord, et meil oleks tööd ja lapsi ning meid ootaks ees parem tulevik.
Teie ja väga paljud Eestile pühendunud inimesed kinnitavad usku, et meie rahvale olulised väärtused jäävad kestma, nii nagu ka Eesti riik.

Õnnitlen teid kõiki Eesti Vabariigi nimel, kelle tänu kuulub teile!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee