In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ungari suursaadikuga
13.02.2003


President Arnold Rüütel võttis vastu Ungari erakorralise ja täievolilise suursaadiku László NikicseriPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Ungari erakorralise ja täievolilise suursaadiku László Nikicseri, kes tuli üle andma oma volikirja.

Kohtumisel tõdeti, et nii poliitilised kui kultuurilised suhted Eesti ja Ungari vahel on head, tugevdamist vajavad aga majandussidemed. Ungari suursaadik tegi ettepaneku luua institutsioon Eesti-Ungari majandussuhete arendamiseks. Ühtlasi märkis Lįszló Nikicser, et 2002. aasta oli esimene, kui Eesti kaubandusbilanss Ungariga oli positiivne.

Kõneldes rahvaste julgeolekust, rõhutas president Rüütel, et nende sõnade tegelik sisu on iga päevaga üha enam seotud globaalsete protsessidega. "Soov anda oma panus rahu ja julgeoleku tagamisel Euroopas ja kogu maailmas on kujunenud tänapäevaseks eluhoiakuks. Need on arusaamad, mida meie riigid jagavad ja mis lähendavad meie rahvaid," pöördus president Ungari suursaadiku poole.

Suursaadik Nikicser kinnitas Ungari toetust Eestile NATO-ga liitumisel ning lisas, et Ungari teeb kõik selleks, et liitumisleping kiiresti ratifitseeritaks.

Tänasel kohtumisel kõneldi samuti 2004. aastal Tallinnas toimuvast hõimurahvaste kongressist.

Vabariigi President meenutas hea sõnaga möödunud sügisel toimunud riigivisiiti Ungarisse, kus tal oli võimalus tutvuda sealse looduse, kultuuri, tööstuse ja põllumajandusega. President palus suursaadikul anda Ungari Vabariigi presidendile Ferenc Madl'ile edasi südamlikud tervitused.

Ungari erakorraline ja täievoliline suursaadik László Nikicser ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei
Kadriorus 13. veebruar 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee