In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President lõpetas ringsõidu Tartumaal
12.02.2003


President Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli kahepäevane ringsõit Tartu maakonda lõppes täna õhtul Kambjas. Pealelõunal tutvusid nad Tartu sadama rajatiste ja omanike plaanidega tegevuse laiendamiseks. Seejärel sõideti Kambja valda, kus külastati kooli ja kirikut.

Viis aastat kestnud ehitamise järel on Kambja kooli hoone endiselt pooleli, sest riigipoolsed rahaeraldised on vallajuhtide sõnul liiga pikale perioodile hajutatud. Presidendi hinnangul väärib toetust valla ja ehitajate kava tagada edasine finantseerimine läbi faktooringu, sest vaja on koolimaja kiiresti valmis ehitada.

Vallajuhid nimetasid probleemina ka mitmesuguste rangete normide rakendamist euronõuetele viidates, mis on toonud kaasa paljude ettevõtete tegevuse lõpetamise.

Ringsõidu kokkuvõtteks ütles president Arnold Rüütel, et avastas kauaaegses kodumaakonnas mitu edukalt tegutsevat Eesti omanikele kuuluvat uut ettevõtet, mis rikastavad kohalikku elukeskkonda ja täidavad töökohti luues olulist sotsiaalset rolli oma piirkonnas.

President ja proua Ingrid Rüütel pöörduvad tagasi Tallinnasse täna õhtuks.


Presidendi kantselei
Kadriorus 12. veebruaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee