In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on Tartumaal
12.02.2003


Tartu Ülikooli Biomeedikumis. Vasakult: president Arnold Rüütel, TÜ arstiteaduskonna dekaan Toomas Asser, Anatoomia Instituudi õppejõud Hannes TomuskPresident Arnold Rüütel ja pr Ingrid Rüütel jätkasid täna ringsõitu Tartumaal kohalikke ettevõtteid ja kultuuriasutusi külastades.

Visiidi teise päeva hommikul tutvusid külalised Eesti suurima köögimööblitootja, AS-iga Arens-Mööbel. Eesti omanikele kuuluv perefirma arendab oma tootmisbaasi Tartu vallas, kus tänu sellele edeneb ka infrastruktuur. Seda sama märkis riigipea tunnustavalt, käies AS-ile Stahlhut kuuluvas jahutööstuses Kõrvekülas.

Millised tegurid soodustavad või pärsivad ettevõtluse arengut, sellest oli juttu presidendi kohtumisel Tartumaa omavalitsusjuhtidega. Viimased märkisid, et Tartumaal tehakse panus traditsioonilise ettevõtluse, sealhulgas põllumajanduse ja infrastruktuuri arendamisele kõrvuti teadmismahuka tootmisega. Vestlejad olid üksmeelel selles, et maapiirkondade arengule ja elanikele toob kõige enam kasu kaasaegse tootmise arendamine. Riigipea huvitus, kas igas vallas on vähemalt üks tootmisettevõte, mis annab tööd kümnetele inimestele, ning kas koha peal leidub piisavalt oskustöölisi. President nentis, et tal oli meeldiv teada saada, et üle Tartu maakonna on tekkimas ühtlane ettevõtlusvõrgustik. "Ent see pole nii veel igal pool Eestis. On siiski viimane aeg mõista, et arengust võime rääkida üksnes riigi tervikliku ja tasakaalustatud edenemise korral," ütles president Rüütel.

Pr Ingrid Rüütel käis samal ajal Äksis soomepoiste muuseumis ja Kõrveküla raamatukogus. Seejärel külastati Tartu Ülikooli Biomeedikumi - Baltimaade modernseimat prekliinilise arstiõppe hoonet.

Pealelõunal külastab president Tartu sadamat ja Kambja valda.


Presidendi kantselei
Kadriorus 12. veebruaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee