In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rootsi kuninga ja peaministriga
31.01.2003


President Arnold Rüütel ja Rootsi peaminister Göran PerssonRootsis töövisiiti jätkav president Arnold Rüütel kohtus täna hommikupoolikul Rootsi peaministri Göran Perssoniga ja pealelõunal kuningas Carl XVI Gustafiga.

Peaminister Perssoniga kõneles Eesti riigipea Euroopa Liidu tuleviku teemadel. Mõlemapoolselt rõhutati nii Eesti ja Rootsi kui ka Balti ja Põhjamaade koostöö olulisust Euroopa tuleviku konvendis ning samuti laienemisjärgselt Euroopa Liidus.

President Rüütel tänas Rootsit toetuse eest Eestile Euroopa Liiduga liitumise ettevalmistamisel ning kaitsejõudude ülesehitamisel. Peaminister Persson väljendas heameelt, et Eestil on olnud võimalus valida NATOga liitumise suund; Rootsi on aga valinud võimaluse jääda neutraalseks, nii nagu igal riigil on õigus oma julgeolekupoliitikat valida.

Täna keskpäeval pidas president Rüütel Rootsi Kuninglikus Metsandus- ja Põllumajandusakadeemias loengu Eesti põllumajandusest Euroopa Liiduga liitumise eel.

Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja president Arnold RüütelPealelõunal kohtus Eesti riigipea Rootsi kuninga Carl XVI Gustafiga, kellega kõneldi Eesti-Rootsi suhete arengust, loodushoiust Läänemere regioonis ning Euroopa Liidu tulevikust. Kuningas ja Eesti riigipea meenutasid samuti oma varasemaid kohtumisi. President Rüütel esitas Carl XVI Gustafile küllakutse Eestisse.

Õhtul peab president Stockholmi Eesti Majas loengu Eesti arengust läinud aastal. Seejärel annab Eesti Komitee esimees Jaan Vilval riigipea auks õhtusöögi.

Tagasi Tallinnasse jõuab president Rüütel laupäeva hommikupoolikul.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee