In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus peaministriga
29.01.2003


President Arnold Rüütel arutas täna Kadriorus tavapärase kolmapäevase töölõuna käigus peaminister Siim Kallasega Eesti sisepoliitika päevaprobleeme.

Kohtumise algul palus president peaministrilt selgitusi seoses siseminister Ain Seppiku vastu ajakirjanduses esitatud süüdistustega ja Riigikogu opositsiooni umbusaldusavaldusega. Peaminister lubas riigipead asjaoludega operatiivselt kursis hoida ja kinnitas, et enne täieliku ülevaate saamist probleemi kohta ta otsust ei langeta.

President andis peaministrile ülevaate oma kaalutlustest riigikontrolöri kandidaadi valimisel. Riigipea palvel esitavad Riigikogu fraktsioonid talle esmaspäeval, 3.veebruaril oma seisukoha, misjärel teeb president oma ettepaneku parlamendile.

Tänasel kohtumisel arutasid president Rüütel ja peaminister Kallas ka ühiskondliku kokkuleppe ja vastava memorandumi allkirjastamise vajadust. Nagu riigipea rõhutas, teenib niisugune lepe kodanikuühiskonna tugevdamise eesmärki ning selle sõlmimiseks on paljud potentsiaalsed lepingupartnerid avaldanud oma valmisolekut. Peaminister avaldas kõnealusele püüdlusele toetust.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 29. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee