In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Balti Assamblee delegatsiooniga
27.01.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtul Kadriorus Riigikogu IX koosseisu delegatsiooniga Balti Assamblees, et rääkida Eesti, Läti ja Leedu senisest ning tulevasest koostööst.

Kohtumise käigus tunnustati üksmeelselt Balti Assamblee mitmeid algatusi, mille tulemusel on näiteks arenenud mereturism ja Läänemere keskkonnasõbralikud väikesadamad, samuti edenemas kolme riiki ühendava maantee ja raudtee ajakohastamine. Pidades silmas liitumist Euroopa Liiduga, rõhutati Balti riikide sellekohase koostöö tõhustamise vajadust. Parlamendiliikmed selgitasid ka Balti Assamblee tegevuse reformimise otstarbekust. President Rüütel tõi esile kontaktide tihendamise olulisuse Balti Assamblee ning Beneluxi maade konsultatiivnõukogu ja Põhjamaade Nõukogu vahel.

Samuti peeti jutuajamisel tähtsaks mitte mööda vaadata inimeste igapäevaelu mõjutavatest küsimustest, nagu näiteks Valga-Valka piirialal paikneva tänava staatuse pikka aega lahendamata probleemist. Samuti leidsid delegatsiooni liikmed, et Balti koostöö ja assamblee tegevus on seni leidnud Eesti ajakirjanduses teenimatult vähe tähelepanu.

Balti Assamblee delegatsioon andis president Arnold Rüütlile üle Balti Assamblee medali, mille Eesti riigipea pälvis Balti riikide koostöö arendamise eest. Aastatel 1995-1999 oli praegune president korduvalt Balti Assamblee Presiidiumi esimees ning juhtis sama ajavahemiku jooksul ka Riigikogu delegatsiooni Balti Assamblees.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee