In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Riigikogu väliskomisjoniga
21.01.2003


President Arnold Rüütel arutles täna Kadriorus Riigikogu väliskomisjoni liikmetega Eesti välispoliitika lähituleviku prioriteetide üle. Et see oli parlamendikomisjoni praeguse koosseisu viimane kohtumine riigipeaga, tehti ka tagasivaade riigi välispoliitika kujundamisele ning märgiti selles protsessis tunnustavalt ära Riigikogu ja väliskomisjoni rolli.

Vestlust läbis üksmeelne seisukoht, et riigil on üks ja ühtne välispoliitika, mida institutsioonid viivad ellu vastavalt oma ülesannetele ja pädevusele. Eesti lähituleviku prioriteedid välispoliitikas on suunatud Euroopa Liidu ja NATO liikmelisuse saavutamisele, mis annab ühtlasi tuge muude eesmärkide taotlemisel, sh partnerlussuhete arendamisel naaberriikidega.

President nõustus väliskomisjoni ühise seisukohaga, et oma eesmärkide taotlemisel jätkab Eesti tihedat koostööd teiste Balti riikidega. Samuti oldi kohtumisel üksmeelsel arvamusel selles, et kodakondsus- ja keeleküsimusi ei peaks tõstatama propagandistlikus kontekstis valimiskampaania ajal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee