In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Juhan Partsiga
20.01.2003


President Arnold Rüütlil toimus täna õhtul Kadriorus jutuajamine Res Publica esimehe Juhan Partsiga, kes tutvustas riigipeale erakonna programmi ja taotlusi käimasolevas valimiskampaanias.

Kohtumisel räägiti valimiskampaaniast ka üldisemalt, samuti Eesti sisepoliitilisest olukorrast. Üksmeelel oldi selles, et valimiste teema ei ole pelgalt maksureform, vaid Eesti rahvuslikud huvid. Presidendi hinnangul peaks valimiskampaania olema senisest märksa enam dialoog rahvaga. Juhan Parts nõustus sellega ning lisas, et Res Publica taunib ka sunderakonnastamist ja maksumaksja raha kasutamist valimiskampaanias.

Samuti tõstatas riigipea küsimuse uue ühiskondliku leppe sõlmimisest. Juhan Parts kinnitas, et Res Publica on veendunud tõelise konsensuse vajalikkuses. Ühiskondlik lepe peaks olema pikaajaline programm, osaliste ring võimalikult lai ning mingil juhul ei tohiks leppe saavutamisest kujuneda võimulolevate poliitikute valimiskampaania osa, märkis Juhan Parts.

Kõne all olid ka konkreetsed valdkonnad, mida ühiskondlik lepe peaks reguleerima. Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu on olulisematena esile tõstnud demograafilise olukorra, hariduse rahastamise ja kvaliteedi, majanduskeskkonna stabiilsuse ja arengusuutlikkuse ning riigi keskvõimu ja kohaliku omavalitsuse suhestatuse. Nimetatud küsimusi hindas strateegilisteks ka Juhan Parts.

President Rüütel kavatseb lähiajal kohtuda kõigi poliitiliste erakondade liidritega, et rääkida nendega muuhulgas ka ühiskondlikust leppest.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. jaanuaril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee