In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus ametiühingujuhtidega
16.12.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtupoolikul Kadriorus Eesti Ametühingute Keskliidu juhtidega, kes teavitasid riigipead sotsiaaldialoogi katkemisega tekkivast olukorrast.

Keskliidu esimees Kadi Pärnits, peasekretär Raivo Paavo ja aseesimees Laivi Rõõmus kinnitasid ametiühingute valmisolekut dialoogi taastamiseks. President Rüütel kutsus ametühingute esindajaid koos valitsuse ja tööandjatega juba lähinädalatel ühise laua taha, et selgitada dialoogi jätkumise vajalikkust ja leppida kokku selle põhimõtetes. Riigipea avaldas lootust, et peatselt sõlmitakse sotsiaalpartnerite vahel ka jõulurahu.

Presidendi veendumuse kohaselt on ametiühingutel demokraatlikus ühiskonnas ja üleminekumajanduses täita väga oluline roll. Ühtlasi märkis ta, et Eestis peab kindlalt juurduma arusaam kokkulepete täitmise vajalikkusest. Riigipea lisas, et ühiskonna arengu põhimõtete ja raamistiku määratlemine ühiskondliku leppena peaks tulevikus muutma sujuvamaks ka koostöö sotsiaalpartnerite vahel. Ametühingute esindajad kinnitasid valmisolekut olla üheks osapooleks ühiskondliku leppe saavutamisel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. detsembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee