In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Gruusia parlamendi spiikriga
11.12.2002


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Gruusia parlamendi esinaise Nino Burjanadze.

Kohtumisel nenditi rahuloluga, et eesti ja gruusia rahva vahel on valitsenud üksteise püüdluste mõistmine ja toetamine. Pr Burjanadze tunnustas Eesti toetust Gruusiale rahvusvahelistes organisatsioonides ning märkis, et soovib tihendada koostööd kahe riigi parlamentide ja valitsuste vahel.

Õnnitledes Eestit kiire arengu ning edu puhul liitumisel NATO ja Euroopa Liiduga, avaldas Nino Burjanadze soovi kasutada Eesti üleminekuaja silmapaistvaid kogemusi ka Gruusia arengu huvides. Konkreetsed valdkonnad, milles Gruusia sooviks Eestilt õppida, on spiikri sõnul piirikaitse, seadusloome ning lõimumine Euroopa Liidu ja NATOga. Spiiker Burjanadze nimetas olulisena kahe maa majandussuhete edendamist ning Läänemere ja Musta mere regiooni majanduslikku koostööd, millega president Rüütel ka nõustus.

Jutuajamisel puudutati samuti suhteid mõlema riigi ühise naabri Venemaaga. Nii Gruusia parlamendi esinaine kui Eesti riigipea rõhutasid hea tahte ning vastastikkuse austuse põhimõtet, mis on heanaaberliku koostöö aluseks. Nino Burjanadze avaldas lootust, et maailma üldsus, sh Venemaa mõistab, kui oluline on rahvusvaheliste lepingute täitmine ja võõrvägede väljaviimine Gruusiast. President Rüütli hinnangul haavab teise riigi sõjaväe kohalolek ühiskonda ja demokraatiat.

Pr Burjanadze tänas president Rüütlit ja Eestit toetuse eest Gruusiale ning andis edasi president Eduard Ševardnadze südamlikud tervitused.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. detsembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee