In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Balti riigipead kohtusid Vilniuses USA presidendiga
23.11.2002


Balti riikide presidentide kohtumine Ameerika Ühendriikide presidendi George BushigaVabariigi President on Vilniuses, kus täna hommikul toimus Leedu presidendi lossis Balti riikide presidentide kohtumine Ameerika Ühendriikide presidendi George Bushiga. Seejärel kohtusid presidendid Vilniuse raekotta kogunennud Balti riikide poliitikute ja avaliku elu tegelastega, tehti ühispilt. Leedu president Valdas Adamkus ja Ameerika president George W. Bush pöördusid tervitusega Raekoja ette kogunenud rahva poole.

Äsja NATOlt liitumisläbirääkimisteks kutse saanud Balti riikide nimel avaldasid nende presidendid USAle tänu toetuse eest. Eesti riigipea sõnul on Balti riigid jõudnud olulise verstapostini oma ajaloos. "Loodame, et saame NATO liikmeks aastal 2004, kuid selleni jõudmiseks on meil veel palju teha," märkis president Rüütel.

President lisas, et Eesti on aastaid teinud kodutööd oma kaitsejõudude tugevdamiseks ning arendanud rahvusvahelist koostööd. Edaspidiseks tuleb Eesti riigipea hinnangul täpselt määratleda, millised on laienenud NATO vajadused.

Pealelõunal osaleb president Leedu Kaitsejõudude ja BALTBATi paraadil Vilniuse Katedraali väljakul. Õhtul leiab Vilniuse ooperi- ja balletiteatris aset Gala-kontsert.

Balti riikide presidentide kohtumine Ameerika Ühendriikide presidendi George Bushiga


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee