In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Itaalia presidendiga
21.11.2002


President Rüütel kohtus täna õhtul Roomas Itaalia presidendi Carlo Azeglio Ciampiga. Itaalia riigipea õnnitles Eestit täna Prahas esitatud kutse puhul liitumisläbirääkimistele NATOga. Ühtlasi avaldas president Ciampi lootust, et tänane sündmus tugevdab Eesti ja Itaalia omavahelist koostööd.

Mõlemad riigipead avaldasid rahulolu kahe riigi seniste kultuurisuhetega, aga nägid samas veel rohkesti võimalusi koostööks. Üksmeelsed olid presidendid ka selles, et Eesti saamine nii NATOsse kui Euroopa Liitu annab uue mõõtme Eesti ja Itaalia suhetele.

President Ciampi avaldas imetlust Eesti ja teiste Baltiriikide saavutuste üle nii eelmise sajandi esimesel poolel kui ka viimasel kümnendil. Samuti väljendas Itaalia president heameelt, et Eesti rikastab Euroopa ühiskultuuri.

Kõneldes muutustest Euroopa Liidus rõhutas Itaalia riigipea, et vajalikud on mitmed majanduslikud ja institutsionaalsed muutused. Eesti ja Itaalia presidendid rõhutasid, et koostöö ja riikide erisuste arvestamine on tugeva Euroopa Liidu eelduseks.

President Arnold Rüütel kutsus president Ciampi Eestisse visiidile. Kutse võeti tänuga vastu.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee