In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Prantsuse suursaadikuga
07.11.2002


Prantsusmaa suursaadik proua Chantal de Ghaisne de Bourmont andis president Arnold Rüütlile üle oma volikirjaPrantsusmaa uus suursaadik Eestis, proua Chantal de Ghaisne de Bourmont andis president Arnold Rüütlile täna keskpäeval Kadriorus üle oma volikirja.

President Rüütel avaldas volikirja vastu võttes heameelt Eesti ja Prantsusmaa kahepoolsete suhete arengu üle, aga samuti tänu toetuse eest, mida Prantsusmaa on Eestile osutanud liitumisel Euroopa Liidu ja NATOga. Eesti riigipea meenutas, et just president Jacques Chirac oli esimene Euroopa suurriigi president, kes avaldas avalikku toetust Eesti liitumisele NATOga, nagu tema eelkäija president Mitterrand toetas aastaid tagasi Eesti riigi taastamist.

Suursaadik avaldas veendumust, et täielik osalus Euroopa Liidus ja NATOs võimaldab Eestil kindlustada oma institutsioone, demokraatiat ja taasleitud iseseisvust. Tema kinnitusel soovib Prantsusmaa näha Euroopa institutsioone läbipaistvaina, efektiivsete ja demokraatlikena. Suursaadik de Bourmont tunnustas ühtlasi Eesti kui väikeriigi pingutusi oma identiteedi, keele ja kultuuri säilitamiseks.

Rääkides Eesti ja Prantsusmaa koostööst, märkis Eesti riigipea: "Olen veendunud, et Eesti ja Prantsusmaa leiavad eelseisvatel aastatel veel mitmeid võimalusi erinevates valdkondades, milles saame teineteise kogemustele toetudes ning ühistest huvidest lähtudes nii meie kahe riigi kui kogu Euroopa huvides koostööd teha."


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee