In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Venemaa asepeaministriga
05.11.2002


President Arnold Rüütel kohtus asepeaministri Valentina MatvijenkogaPresident Arnold Rüütlil toimus täna hommikupoolikul Kadriorus töine jutuajamine Venemaa asepeaministri Valentina Matvijenkoga.

Nii Eesti riigipea kui Venemaa peaministri asetäitja avaldasid heameelt selle üle, et kontaktid kahe naaberriigi vahel on elavnenud, valitsustevahelise komisjoni töö aktiviseerumas ning täna allkirjastatavad lepingud tugevdavad kahepoolseid suhteid reguleerivat õiguslikku baasi.

Samas märgiti kohtumisel, et kahe riigi suhete erinevates valdkondades leidub arenguruumi. Ent nagu mõlemalt poolt kinnitati, on alust olla tuleviku suhtes optimistlik, kuna heanaaberlikud suhted on meie mõlema riigi huvides. Konstruktiivse dialoogi jätkumine on seejuures võtmesõnaks.

President Arnold Rüütel kohtus asepeaministri Valentina MatvijenkogaValentina Matvijenko kinnitusel on Venemaa eesmärk teha koostööd Euroopa Liidu ja NATOga. Asepeaminister lisas, et Eesti liitumine NATO ja Euroopa Liiduga loob Eesti ja Venemaa kahepoolsetes suhetes uue mõõtme.

Eesti riigipea rõhutas korduvalt, et kaugeltki kõik koostöö arendamise võimalused pole veel kasutamist leidnud. Samas lisas president Rüütel, et tänane jutuajamine aitab kujundada homseid suhteid Eesti ja Venemaa vahel.
Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee