In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ukraina suursaadikuga
28.10.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Ukraina suursaadiku Mõkola Makarõvitšiga, et arutada arenguid Eesti ja Ukraina suhetes ning teha kokkuvõtteid kümme päeva tagasi lõppenud riigivisiidist Ukrainasse.

Mõlemapoolsel hinnangul oli Eesti presidendi riigivisiit oluliseks stiimuliks kahepoolsete suhete edasises arengus. Samuti tõstis suursaadik esile Krimmi külastamise tähtsust, kuna tema andmetel oli Eesti riigipea külaskäik seal elavate eestlaste järeltulijate juurde esimene vähemusrahvust esindava presidendi visiit Krimmi.

Samuti oldi tänasel kohtumisel üksmeelsed selles, et Eesti ja Ukraina regioonide ning linnade vahel võiks olla rohkem koostööd ja vastavaid otsesuhteid.

Rääkides Eesti ja Ukraina suhete tulevikust, rõhutati majanduskontaktide arendamise vajalikkust. Suursaadik märkis, et Ukraina soovib 2003. aastal liituda WTOga ning teeb samaaegselt jõupingutusi vabakaubanduslepingu sõlmimiseks Euroopa Liiduga. Seeläbi ei muutu ka Eesti vastuvõtmisel Euroopa Liitu kahepoolsed kaubandustingimused.

Kohtumise oluliseks teemaks kujunes rahvusvaheline olukord ja terrorismi levik maailmas. Selles kontekstis räägiti ühtlasi pantvangikriisist Moskvas, kuna see puudutas suursaadiku sõnul otseselt ka Ukraina kodanikke. President Rüütel mõistis hukka terrorismi selle kõikides avaldumisvormides, märkides, et konfliktide rahumeelne lahendamine on maailma kõigi rahvaste huvides. Pantvangide võtmist, nagu ka muid rünnakuid rahumeelsete elanike vastu ei saa kuidagi õigustada, rõhutas Eesti riigipea.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee