In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas Ungari suursaadikut
25.10.2002


Béla Javorszky teenete tunnustuseks andis president Rüütel talle Maarjamaa Risti I klassi ordeniUngari suursaadik Béla Javorszky tegi täna Kadriorus lahkumisvisiidi president Arnold Rüütlile, kes tänas suursaadikut Eesti ja Ungari suhete tõhusa arendamise eest kuue aasta jooksul.

"Teie ametiajal suursaadikuna Eestis on aset leidnud kahe riigi suhete positiivne elavnemine. Seda nii poliitika-, majandus- kui kultuurivaldkonnas," märkis president. "Literaadi ja tõlkijana olete teinud suurepärast tööd ungari kultuuri tutvustamisel Eestis ja Eesti maa, rahva ja keele tutvustamisel Ungaris."

Béla Javorszky teenete tunnustuseks andis president Rüütel talle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.

Ungari suursaadik Béla Javorszky ja president RüütelSuursaadik kinnitas tänukõnes, et Eestis töötatud aastad on olnud tema jaoks väga rikas aeg. "Võin pidada seda privileegiks või saatuse kingituseks, et esindasin oma maad just ajal, kui Eesti taastas oma iseseisvuse. Hiljem sain aga osa siin kümne aasta jooksul toimunud suurtest muutustest."

Béla Javorszky resideeris Ungari suursaadikuna Helsingis aastatel 1991-1994, Tallinnas töötas ta suursaadikuna 1999-2002.

Suursaadik Javorszky lubas anda Ungari presidendile Ferenc Madlile edasi Eesti riigipea tervitused. Ta kinnitas, et on soome-ugri idee pooldajana pidanud Eestit oma teiseks kodumaaks. Suursaadik lausus: "Võite olla kindel, et jään alati Eesti sõbraks. Mul on hulk kavatsusi, kuidas tutvustada Eestit Ungaris."


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee