In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Algas Vabariigi Presidendi riigivisiit Ukrainas
14.10.2002


Ametlik vastuvõtutseremoonia Mariinski lossi ees KiievisAmetliku vastuvõtutseremooniaga Mariinski lossi ees Kiievis algas täna pealelõunal Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli riigivisiit Ukrainas.

Ukraina president Leonid Kutšma ja Eesti riigipea Arnold Rüütli kohtumisel ning järgnenud delegatsioonide kõnelusel olid jutuks Eesti ja Ukraina kahepoolsed suhted ning nende arendamise võimalused. Suhete aluseks on poolsada erinevat lepingut, sealhulgas vabakaubandusleping. Eesti ja Ukraina vaheline kaubavahetus on aasta-aastalt kasvanud ning suurenenud on teadus- ja tehnoloogiamahukate kaupade osakaal kaubavahetuses. Tänasel kohtumisel leidsid mõlemad riigipead, et majanduskontaktide tihendamine on võimalik ning ühtlasi on see eelduseks koostööle ka muudes valdkondades. Mõlemad riigipead leidsid, et Eesti ja Ukraina majandussuhted arenevad tõusujoones pärast seda kui Eestist on saanud Euroopa Liidu ja Ukrainast WTO liitmesriik.

Vasakult: pr. Kutšma, Ukraina president Leonid Kutšma ja president Arnold RüütelUkraina president avaldas lootust, et ''Eesti kui eesmineja toetab Ukraina püüdlusi ka Euroopa Liidu ja NATO suunas''. Kohtumisel puudutati samuti riikidevahelist koostööd terrorismivastases võitluses.

Pärast presidentide ja delegatsioonide kohtumist kirjutasid Eesti Vabariigi keskkonnaminister Heiki Kranich ja Ukraina keskkonnaminister Sergei Kurõkin alla keskkonnakaitsealase koostöö raamlepingu, mis määratleb koostöö suunad lähiaastateks.

Õhtul osalesid presidendid Rüütel ja Kutšma äriseminaril, kus mõlemad esinesid ka lühikese sõnavõtuga. President Rüütel tervitas Ukraina jõupingutusi, et ühineda Maailma Kaubandusorganisatsiooniga ning sõlmida vabakaubandusleping Euroopa Liiduga.

Õhtul annab Ukraina president ametliku lõuna Eesti Vabariigi presidendi auks.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee