In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus ülemaailmse skaudiliikumise juhiga
08.10.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus ülemaailmse skaudiliikumise peakomitee esinaise doktor Marie-Luise Correa'ga, kes viibib Tallinnas seoses Eesti skautluse 90. aastapäeva tähistamisega.

Proua Correa tänas Eesti riigipead tähelepanu eest, mida ta on skaudiliikumisele osutanud. Skaudijuht väljendas veendumust, et Eesti skaudiorganisatsioonide koostöö teiste riikide vastavate organisatsioonidega muutub veelgi tihedamaks ning vastastikku rikastavamaks.

President Rüütel avaldas lootust, nagu ka eilsel juubelikonverentsil skaute ja skaudiliikumise juhte tervitades, et skautlus kujuneb tulevikus kodanikuõpetuse loomulikuks osaks. Riigipea ütles: "Eesti skaudid on järginud kogu oma tegevusajal skautide maailmaorganisatsiooni seatud kahte peamist põhimõtet. Esiteks seda, et skautlus on kõige laiemas mõttes hariduslik liikumine. Ja teiseks, et see on pidev isiksuslike võimete arendamine, mille eesmärgiks on endaga toime tulev, ettevõtlik ja teistega arvestav inimene."

Ülemaailmse skaudiliikumise peakomitee esinaine dr Marie-Luise Correa on Eestis oma esimesel välisvisiidil selles ametis. Kohtumisel Vabariigi Presidendiga osalesid ka Eesti peaskaut Kristjan Pomm ja Eesti skautide ühingu välissekretär Tanel Peets.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee