In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Riigipea kohtus Euroopa laienemisprotsessi asjatundjatega
05.10.2002


Eile õhtupoolikul võttis Vabariigi President Arnold Rüütel Kadriorus vastu rahvusvahelisest konverentsist "Sotsiaal-majandusliku konvergentsi probleemid ja ettevalmistus Euroopa Liidu laienemiseks" osavõtjad.

President Arnold Rüütel väljendas rahulolu selle üle, et Euroopa Liiduga liitumise eelõhtul arutlevad tulevaste liikmesriikide teadlased rolli üle, mida tahame enda kanda võtta liitunud Euroopas ning millised on meie rahvaste ootused ja lootused sellega seoses. Riigipea pidas oluliseks, et uute riikide Euroopa Liiduga kohanemisprotsessi seiret jätkataks ka pärast laienemisprotsessi vormilist lõppemist.

Professor Juhan Sillaste rõhutas kohtumisel, et küsimus ei ole mitte ainult selles, kas olla Euroopa Liidus, vaid kuidas seal olla. Euroopa Liidu laienemisprotsessi jälgitakse eeskätt inimeste ja rahvusliku identiteedi aspektist.

Konverentsi korraldamist aktiivselt toetanud Eestimaa Rahvaliidu liider Villu Reiljan tunnistas eurorealistina, et "me teame veel vähe, mis meid selles uuenevas ja muutuvas liidus ees ootab" ning seesugused konverentsid pakuvad võimalust hinnata erinevaid käitumisstrateegiaid ja taktikaid laienevas Euroopa Liidus.

Seekord Eestis toimuv Riigikantselei Eurointegratsiooni Büroo ja Eurouuringute Instituudi korraldatav Ida- ja Kesk-Euroopa kandidaatriikide teaduskeskuste Euroopa Liiduga liitumisalane seirekonverents on arvult neljas. 4.-6. oktoobrini Pärnus toimuval teadusüritusel osaleb 20 tuntumat Ida- ja Kesk-Euroopa riigi majanduskonvergentsi ja avaliku arvamuse uuringute eksperti.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee