In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Saksamaa suursaadiku
26.09.2002


Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eesti Vabariigis Jürgen Dröge annab üle volikirjad president Arnold RüütlileTäna andis Kadriorus president Arnold Rüütlile üle volikirja Saksamaa Liitvabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis Jürgen Dröge.

Suursaadik väljendas heameelt selle üle, et ta asub juhtima Saksa saatkonda riigis, millega tema kaasmaalasi seovad sajanditepikkused sidemed ning mille ühinemisele Euroopa Liiduga on tal nüüd võimalik kohapeal kaasa elada. Suursaadik kinnitas, et Eesti võib alati kindel olla Saksamaa abile.

Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eesti Vabariigis Jürgen Dröge ja president Arnold Rüütel
President Rüütel tõstis volikirja vastu võttes samuti esile kahe maa tihedat ja usaldusel põhinevat suhtlemist, mis põhineb arvukatel ajaloolistel, kultuurilistel ja poliitilistel ühisjoontel, aga ka majanduslikel huvidel. Nende kontaktide edasise rengu suhtes väljendas Eesti riigipea optimismi. Ta lausus: "Olen veendunud, et eelseisvatel aastatel luuakse uusi valdkondi, milles saame oma rahvaste ja kogu Euroopa huvides koostööd teha. Pean tähtsaks kontakte teadlaste vahel, aga ka õpilasvahetust ja noorte omavahelist suhtlemist. Usun, et meie liitumine Euroopa Liiduga toob kaasa Saksamaa investorite suurema huvitatuse Eestist. Heameelega näeksin, et see huvi oleks suunatud Eesti erinevate regioonide vastu."


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee